poniedziałek, 13 lutego 2017

Podstawowe zaopatrzenie

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup takiego pieska, należy pamiętać o kilku rzeczach, które przed przyjazdem należy zakupić:
1. 2 miski - jedna na karmę, druga na wodę. Nie polecam misek 2w1, ponieważ, gdy nasz piesek będzie jadł, chrupki wpadną do wody i na odwrót. Najlepsze są z anty poślizgami. Nie przesuwają się, gdy york je, dzięki temu jedzenie dla malucha będzie łatwiejsze.
2. Posłanko - jeśli nauczymy pieska od małego spać z nami w łóżku, już się nie oduczy. Tak było w moim przypadku, dlatego Luna zajmuje mi 1/4 łóżka. Polecam wam kupować przez internet, bo wychodzi to taniej, i jeśli kupimy z dobrej firmy, są też lepszej jakości. Natomiast nie kupujcie wiklinowych koszy, ponieważ szczeniaki swędzą ząbki, dzięki czemu wasz koszyczek po tygodniu będzie cały pogryziony :). 
3. Zabawki - oj tak, zabawki są obowiązkowe. Unikniecie dzięki nim pogryzionych mebli, pluszaków itp.. Polecam wam sznurek (który można zakupić praktycznie wszędzie), piłeczkę oraz gumowe kości. Są one twarde, dlatego też szczeniaczki będą mogły sobie ścierać ząbki.
4. Metalowy grzebień - pieski należy czesać od małego, ale o tym w innym wpisie. Najzwyklejszy w świecie metalowy grzebień.
5. Obroża i smycz - ciężko jest dopasować obroże na tak małą szyję, możecie zamiast niej wykorzystać pasek od zegarka. Smycz najlepiej na początek materiałową, a potem taśmową. Możecie też uczyć swojego pieska chodzić bez smyczy.
6. Karma - dowiedzcie się od hodowcy, jaką pies jadł wcześniej karmę. Nie powinno się od razu zmieniać, tylko dopiero np. po tygodniu.
7. Kuweta/ pudełko - nie jest to koniecznie, ale można się w nią zaopatrzyć, i nauczyć yorka załatwiania się w nią.
8. Pełny portfel - yorki, zwłaszcza z rodowodem kosztują co najmniej 600zł.
9. Otwarte serce - najważniejszym zaopatrzeniem jest miejsce w domu i w naszych sercach dla yorka. Nie warto kupować szczeniaka, gdy nie będziemy go kochać.
 
Ceny:
- 1 miska - ok. 3-4 zł,
- posłanko - ok. 40 - 200zł,
- Zabawki - 1 ok. - 1 - 10 zł.
- Metalowy grzebień - ok. 6 - 15zł.
- Obroża - ok. 5 zł
- smycz - ok. 6 - 7 zł
-karma:
Pedigree Junior - ok. 5 zł mała paczka
Royal Canin - ok. 3 zł mała garść
Purina - ok. 2 zł garść
- kuweta - ok. 15 zł
         Wyżej podałam ceny. Są one podane w ok. Karmy, to te, które polecam, a Royal Canin moim zdaniem jest najlepsza. Pa!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz